Zapach WARSZAWY

Kilka dni temu miała miejsce uroczysta, światowa premiera perfum WARSZAWA. Nie mogła odbyć się w żadnym innym miejscu, jak tylko w Warszawie:-)

 

Historia ich powstania jest jak sam zapach – potrzeba czasu, cierpliwości – powoli, krok po kroku – woń za wonią, aż poczuje się ten właściwy, jakże zaskakujący bukiet.

Właściciel Puredistance, jednego z najbardziej ekskluzywnych domów perfum na świecie – Jan Ewoud Vos, gdy po raz pierwszy zobaczył Warszawę, zachwycił się nie tylko miastem, ale i ludźmi. Czuł się jak w filmie – piękne, i zawsze eleganckie Polki, czarujące miejsca, które z pasją fotografował, ale i historia miasta, która choć pasjonująca, jest niezwykle trudna. I David Bowie … z utworem „Warszawa”, który Jan Vos usłyszał 30 lat wcześniej. Mieszanka głęboko poruszającej, jakże przejmującej, brzmiącej niepokojąco, ale i intrygująco pięknej muzyki…

Jan Vos powrócił do Warszawy dwa lata temu. Powrócił z pomysłem stworzenia zapachu w hołdzie dla miasta. Zadanie  skomponowania powierzył paryskiemu mistrzowi perfumiarstwa Antoine`owi Lie, który dla marki Puredistance stworzył wcześniej dwa doskonałe zapachy: Black i White. Zanim jednak koncepcja perfum trafiła do laboratorium Antoine’a Lie, była przedmiotem wielogodzinnych dyskusji Jana Vosa w rodzinnym gronie Missalów – właścicieli rodzinnej Perfumerii Quality. To najstarsza, największa i najbardziej znana polska perfumeria luksusowa, prekursor elitarnych i niszowych marek zapachowych oraz pielęgnacyjnych w Polsce, założona w 1991 roku przez Stanisławę Missala –  przejmująco eleganckiej kobiety, z niespotykaną już dzisiaj klasą, z niesamowitą wiedzą oflaktoryczną i … kulinarną:-)

Nie byłoby WARSZAWY bez mojej przyjaźni z rodziną Missalów, jej pełnej uwagi życzliwości i ciepła. A już z całą pewnością nie byłoby WARSZAWY w obecnym kształcie bez inspiracji, jaką stanowiła dla mnie Stanisława Missala. Jej klasa i elegancja kojarzyły mi się z szykownym pięknem dawnej Warszawy, której urok podziwiałem na starych zdjęciach i obrazach, zaś jej zdecydowany charakter i charyzma znalazły odzwierciedlenie w nowoczesnych nutach zapachu, który stworzył Antoine Lie. Krótko mówiąc: Warszawę perfekcyjnie uosabiają kobiety, które tutaj spotkałem. To one oddają charakter miasta, a tym samym odzwierciedlają ducha mojej WARSZAWY!”

Jan Ewoud Vos

 

 

Puredistance oferuje wyłącznie ekstrakty czystych perfum o najwyższym stężeniu olejków i esencji zapachowych. Wszystkie perfumy dla marki tworzyli i tworzą mistrzowie perfumiarstwa z Londynu, Paryża i Nowego Jorku, dlatego słyną w świecie z ponadczasowego piękna i prawdziwego luksusu. I takie stały się perfumy WARSZAWA.

Perfumy dojrzałe, pełne życia, luksusowe. Szlachetne i bardzo osobliwe – jak opakowanie wyściełane zielonym atłasem – nieprzypadkowe. To kolor dachów z miedzianej blachy, pokrytej zieloną patyną, charakterystyczne dla niektórych kamienic Starego Miasta w Warszawie, którymi zachwycił się Jan Vos.

 

 

 

Właściciel perfumerii Puredistance muzycznie z Warszawą kojarzył Fryderyka Chopina. To właśnie w jego muzyce odnajdywał uniwersalną tęsknotę za pięknem. Dla swojej WARSZAWY zapragnął jednak innych, nowych dźwięków, dlatego do współpracy przy projekcie zaprosił polską kompozytorkę i skrzypaczkę Maję Pietraszewską-Koper, dostrzegając w niej nowoczesność, doskonale puentującą wielowiekową historię Warszawy.

Muzyka przeze mnie skomponowana miała wyrazić unikalny charakter i klimat Warszawy. Połączyłam w niej dwa z pozoru przeciwstawne oblicza miasta. Warstwa smyczkowa odpowiada o jego bogatej historii i tradycji. Z kolei część elektroniczna  obrazuje dynamiczny rozwój i nowoczesność Warszawy jako miasta europejskiego formatu.”

Maja Pietraszewska-Koper

Zapach WARSZAWA w hołdzie dla miasta, które stało się inspiracją dla jego stworzenia przez rok, czyli do listopada 2017 dostępny będzie wyłącznie w warszawskich salonach Perfumerii Quality.

W zapachu WARSZAWA znajdziemy zaskakujące nuty:

  • nuty głowy: galbanum, grejpfrut, liście fiołka
  • nuty serca: jaśmin (absolut), szczodrzenica sitowata (janowiec hiszpański) – absolut, masło irysowe
  • nuty bazy: paczula, wetiwer, styraks

Puredistance WARSZAWA dostępne w perfumeriach Quality

Cena 1 095 zł / 60 ml

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *