Gdy ON pachnie AKOWA

AKOWA… inspirowany korzeniami mistycznych afrykańskich roślin

…stworzony z myślą o osobach o przenikliwych umysłach, świadomie decydujących o swoim przeznaczeniu i celach

akowa_

 

AKOWA z kolekcji Jewel M. Micallef to cudowny, doskonale skomponowany zapach męski. Od dawna nie czułam czegoś tak wyjątkowo wysublimowanego, bardzo odważnie skomponowanego – prawdziwego brylantu wśród zapachów.

akowa_2

 

Świeży i przestrzenny, ciepły i zmysłowy. Przywodzi na myśl miejsce na granicy zielonego buszu i suchej sawanny, gdzie jednocześnie czuć wilgotny oddech ziemi i gorący powiew, niosący wyraźny aromat suchych traw.

AKOWA to nazwa afrykańskiego plemienia, które od pokoleń skrywa sekrety i tajemnice, przekazywane z pokolenia na pokolenie i skrzętnie chroni je przed obcymi. AKOWA to również góra w samym sercu Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie kilka lat temu odkryto tajemny składnik perfum. To przepiękna historia o tym, jak nasze pasje przeradzają się w coś trwałego.

akowa_4 akowa_5

Flakon zdobi motyw inspirowany strukturą suchej, spękanej od żaru afrykańskiej ziemi. Już robi się ciepło. To orientalno-drzewna kompozycja. Otwiera ją świeży aromat kwiatów pomarańczy i bergamotki. Otwarcie szybko przechodzi w miękką, skórzano-zieloną kompozycję, której serce stanowi sekretny składnik: esencja z tajemniczych roślin odnalezionych przez nos zapachu – Geoffreya Nejmana w odległej wiosce, ukrytej w afrykańskim buszu, pięknie wzbogacona aromatem figowych liści i kakao.

akowa_6

 

Markę założyli Martine Micallef i Geoffrey Nejman, których najpierw połączyła gorąca miłość, a później wielka, wspólna pasja. Talent Geoffreya wsparty doświadczeniem znanego perfumiarza, Jeana Claude’a Astiera pozwoliły rozpocząć tworzenie niezwykłych zapachów, zamykanych przez Martine w zaprojektowanych przez nią ręcznie dekorowanych flakonach.

akowa_7

 

 

Miałam tę przyjemność, że Martine udekorowała i opisała flakon dedykowany specjalnie dla mnie.

 

 

 

 

 

Perfumy do kupienia w Perfumerii Quality Missala

Cena 795 zł / 100 ml

 

Nos: Geoffrey Nejman oraz Jean Claude Astier. Projekt flakonu: Martine Micallef.

Skład:
Nuty głowy: bergamotka, kwiaty pomarańczy
Nuty serca: liście figi, kakao, tajemniczy składnik
Nuty bazy: wanilia, paczula, wetiwer, ambra, piżmo

Rodzina zapachowa: orientalno-drzewna

 

Historia zapachu Akowa

Inspirację do stworzenia tego niezwykłego zapachu Martine Micallef i Geoffrey Nejman znaleźli w Afryce. W trakcie wyprawy w głąb buszu, dotarli do oddalonej od innych wioski. Uwagę Geoffreya zwróciła grupka kobiet, zajętych wytłaczaniem olejku, który miał niezwykły, bardzo intrygujący zapach. Gdy z pomocą przewodnika Geoffrey zaczął dopytywać kobiety, co tak pięknie pachnie – usłyszał, że to olejek. Powstaje on z przypominających małe fasolki ziaren roślin używanych od pokoleń przez miejscowych czarowników i szamanów. Magicznych właściwości olejku jest dużo, większość z nich okryta jest tajemnicą, jednak o jednym z nich Geoffreyowi udało się dowiedzieć: jego zapach budzi pożądanie!

W Geoffreyu obudził i to silne: postanowił za wszelką cenę zdobyć te niezwykłe „fasolki”, by w warunkach laboratoryjnych uzyskać z nich esencję zapachową. Postawił na swoim, zaś efekt końcowy sprawił, że wraz z Jeanem-Claudem Astierem postanowili wprowadzić olejek, tajemniczy Składnik X, do formuły komponowanego właśnie zapachu. Był nim Mon Parfum Gold, pierwsze perfumy, w których użyto sekretnej esencji, choć w niewysokim stężeniu. Po doskonałym przyjęciu zapachu przez zachwyconych klientów, Geoffrey i Jean-Claude zdecydowali, że stworzą kompozycję, w której Składnik X stanowić będzie serce zapachu. Tak powstała Akowa, zapach, którego nazwa pochodzi od afrykańskiego plemienia, żyjącego w samym sercu niedostępnej dżungli.

 

One comment Dodaj
  1. Bajeczny zapach, kupuję większość nowości znanych marek ale Akowa to prawdziwe dzieło mistrza i numer 1 wśród męskich zapachów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *